
Z pierwszego miejsca w grupie B awansowali tenisiści stołowi Mazovii Mińsk Mazowiecki do baraży o III ligę. Na zakończenie IV-ligowego sezonu zasadniczego zremisowali na wyjeździe z UKS Return III Piaseczno 7:7.
– Jeszcze takiego meczu nie graliśmy. Ponad 4 godziny rywalizacji, ale się udało i kończymy ligę na pierwszej pozycji. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był Mateusz Majszyk, który zdobył komplet punktów – mówi Marek Kudelski, grający trener MKS Mazovia.
Aż siedem gier zakończyło się rezultatami 3:2; częściej piąte partie wygrywało Piaseczno (4-3).
W singlu Mateusz Majszyk wygrał z Maciejem Ptakiem 3:1, Krzysztofem Bieńkiem 3:1, Azerem Ansarim Ibrahimem Mahammadem 3:2. W deblu Mateusz Majszyk/Marek Kudelski zwyciężyli w pojedynku z Dariuszem Zarębą i Patrykiem Dubiniakiem 3:0.
Pozostałe punkty dla Mazovii wywalczyli: Mateusz Stawikowski 2 oraz debel Jakub Okurowski/Mateusz Stawikowski. Zagrała również Aneta Antosiewicz.
– Spotkania barażowe o III ligę rozegramy 24 maja i 7 czerwca – powiedział Marek Kudelski.
Rywalem Mazovii będzie drugi zespół grupy A, czyli TS Ciechanów lub WKS Sochaczew. W drugiej parze zmierzą się Błękitni Korytów i Return III Piaseczno.
IV liga – grupa B (ostatnia, 16 kolejka)
Return III Piaseczno – Mazovia Mińsk Mazowiecki 7:7
Punkty: Mazovia: Mateusz Majszyk 3,5 Mateusz Stawiowski 2,5 Marek Kudelski i Jakub Okurowski po 0,5.