
Za nami aż 288 meczów obecnego sezonu, a o awansie z pierwszego miejsca do III ligi przesądzi to jedno, wyjątkowe spotkanie – 6 czerwca o g. 17:00 Mazovia Mińsk Mazowiecki podejmie KTS Weszło Warszawa.
To mecz w ramach przedostatniej, 33 kolejki mazowieckiej IV ligi. Duma Mińska musi wygrać, a KTS-owi wystarczy remis… Dlaczego? Bowiem na dziś obydwa kluby mają po 72 punkty, a Weszło pokonało w pierwszym meczu naszą drużynę 3:0 na Bielanach.
Gdyby podopieczni trenera Damiana Guzka w rewanżu zwyciężyli także 3:0, to zapewnią sobie pierwszą lokatę na koniec sezonu. Piłkarze Mazovii mają bowiem lepszy ogólny bilans bramek, tj. 77-29, a Weszło 77-34. Przy remisie na Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim rozgrywki 2025/26 jako mistrz zakończy KTS.
Wszystkie te wyliczenia stracą na aktualności, jeśli w ostatniej serii gier (13 czerwca) Mazovia potknęłaby się z Talentem Warszawa, a KTS Weszło z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.
Mazovia (38 pkt, gole 45-10) i Weszło (37 pkt, 40-13) to najlepsze zespoły rundy wiosennej, wyraźnie wyprzedzające Ursus Warszawa (29 pkt), Victorię Sulejówek (26) i Hutnik Warszawa (24). Co ciekawe, bardzo dobrze spisuje się Talent (22), a Ożarowianka jest najgorsza (4), chociaż w miniony weekend sprawiła niespodziankę i wygrała w Legionowie 3:2.
SPONSOR MECZU

Co powinniśmy wiedzieć o Klubie Towarzysko-Sportowym (KTS) Weszło? – Od tego sezonu jest trenerem jest 34-letni Łukasz Ryczkowski, wcześniej z powodzeniem prowadzący przez kilka lat Victorię Sulejówek. To z nim w ekipie lokalnego rywala współpracował np. Julian Świątek.
Najlepszym strzelcem Weszło jest Damian Winiarski – na wiosnę aż 15 trafień. Zanotował jednego hat-tricka i miał sześć meczów z podwójną zdobyczą. Wnioski? Jeśli „Winiar” strzela, to tylko podwójnie. Trzeba na niego uważać. Grał w kilku klubach III-ligowych, m.in. razem z naszym Michałem Gładyszem w Pogoni Grodzisk Mazowiecki.
Z kolei najsłabszym punktem wydaje się obsada bramki. W ostatnim spotkaniu z Błonianką (2:2) kuriozalny wręcz błąd popełnił młodzieżowiec Michał Kircun w ostatniej minucie doliczonego czasu. To podstawowy golkiper KTS-u. Natomiast w poprzedniej rundzie kilka razy zagrał Jakub Mielcarz z rocznika 2004, który już stracił status młodzieżowca. A to ważne, bo co najmniej dwaj tacy zawodnicy muszą przebywać na boisku.
W omawianym meczu Weszło z Błonianką drugim młodzieżowcem był Szymon Jannasz, którego w 72 minucie zastąpił Michał Zwierz. W Mazovii na boisku w Łomiankach (6:0) zagrało pięciu młodzieżowców: Oskar Siwkowski i Adrian Gilant w wyjściowej jedenastce oraz w drugiej części Mateusz Różański, Igor Gadaj i Adrian Wielgolaski. Rezerwowy bramkarz Mikołaj Kiliszek to także młodzieżowiec.
33 kolejka IV ligi – 6 czerwca g. 17:00
MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki (1 miejsce) – KTS Weszło Warszawa (2 miejsce)
