Najsłabsza na wiosnę Ożarowianka sobotnim przeciwnikiem Mazovii

Najsłabsza na wiosnę Ożarowianka sobotnim przeciwnikiem Mazovii

Beniaminek IV ligi z Ożarowa Mazowieckiego miał niezłą pierwszą rundę, ale druga jest fatalna. Mazovia Mińsk Mazowiecki musi pokonać Ożarowiankę, aby nie stracić kontaktu z liderem Weszło.

Po serii pięciu wygranych podopieczni trenera Damiana Guzka zagrają w sobotę, 16 maja o g. 19:00 na wyjeździe z Ożarowianką. To zespół, który sprawił największą niespodziankę in minus na wiosnę 2026 roku. Z 11 meczów przegrał aż 10, a zremisował tylko z Oskarem w Przysusze 2:2. Poniósł kilka jednobramkowych porażek, ale też wysokie 1:5 z Mszczonowianką Mszczonów i 1:4 z Victorią Sulejówek.

W drużynie Mazovii zabraknie Mateusza Bieniasa, który musi pauzować za żółte kartki – z Ożarowianką i za tydzień z Legionovią Legionowo. Tym bardziej szkoda jego absencji, ponieważ ostatnio był w dobrej formie, a z Błonianką (5:0) pełnił rolę kapitana zespołu. Wczoraj z Ursusem został ukarany w… doliczonym czasie gry, kiedy wynik był już ustalony – 4:2. Nieobecność „Bienia” (może zagrać za tydzień w środę w pucharze z Wisłą II Płock – red.) to szansa prawdopodobnie dla Michała Gładysza, który zapewne zagra w defensywie z Oskarem Siwkowskim i Tomaszem Wełną.

Tradycyjnie roszad personalnych można spodziewać się w drugiej linii, być może też w ataku, chociaż klasyczne „dziewiątki” dobrze wywiązują się ze swojej roli – Maciej Jankowski strzela gole głową, a jego zmiennik Adrian Szczutowski wchodzi w drugiej połowie i również trafia do siatki. Dość częste zmiany w składzie wynikają z przemyślanej rotacji – raz, że nasz sztab ma szeroką i wyrównaną kadrę, a po drugie od miesiąca Mazovia rozgrywa dwa mecze w tygodniu i zawodnicy czasem potrzebują nieco odpoczynku. Tym bardziej – co warto jeszcze raz podkreślenia – że zmiennicy są wartościowi.

„Duma Mińska” toczy korespondencyjny pojedynek z KTS Weszło. W najbliższym czasie Mazovia spotka się z wymienionymi Ożarowianką, Legionovią i Łomiankami, a stołeczny rywal z Oskarem, Marcovią i Błonianką. Jeśli różnica 2 punktów się nie zmieni, to o awansie do III ligi przesądzi mecz bezpośredni zaplanowany na 6 czerwca w Mińsku Mazowieckim. W ostatniej serii gier Mińszczanie spotkają się z Talentem Warszawa, a KTS Weszło z Ożarowianką.

Nie można zapominać o Victorii Sulejówek, tracącej na dziś 5 i 3 pkt do lidera i wicelidera. Czy drużyna z naszego powiatu dalej będzie liczyła się walce o promocję może przesądzić najbliższe spotkanie (16.05) z Ursusem w Warszawie. „Traktorki” w dyspozycji, jaką zaprezentowały przeciwko Mazovii, stać na zdobycie punktów z Victorią. Wydaje się, że już tylko matematyczne szanse na zajęcie 1 lub barażowego 2 miejsca ma Hutnik Warszawa.

Na koniec jeszcze kilka słów o sile ofensywy Mazovii (oczywiście doceniamy również grę defensywną i bramkarza naszego zespołu). W tej rundzie na listę strzelców wpisał się aż 13 piłkarzy Mazovii – zdobyli 32 gole, czyli średnia niemal 3 na mecz.

7 – Patryk Zych, 5 – Maciej Jankowski, 4 – Adrian Szczutowski, 2 – Julian Świątek, Eryk Więdłocha, Danian Pavas, Mateusz Szwed, Adrian Gilant, Tomasz Wełna, 1 – Mateusz Bienias, Mateusz Różański, Adrian Wielgolaski, Kacper Skwierczyński.

IV liga – 30 kolejka, 16 maja g. 19:00
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki (16 miejsce) – Mazovia Mińsk Mazowiecki (2 miejsce)

Obserwuj nas i polub:
icon Subscribe pl PL
Pin Share

Sponsorzy

Mińsk MazowieckiPowiat MińskiAKPOLMOSiRAkademia piłkarskaPEC Mińsk MazowieckiZINACartPolandSport SiedlceMMZVincec Foto Sport