
Runda rewanżowa w wykonaniu piłkarzy Mazovii Mińsk Mazowiecki jest zdecydowanie lepsza od jesiennej. Podopieczni trenera Damiana Guzka więcej wygrywają, a co za tym idzie wyraźnie lepiej punktują. W IV lidze mazowieckiej Duma Mińska jest najlepsza w liczbie strzelonych goli, ale też traci najmniej.
Suche statystyki są następujące – w pierwszej rundzie w 17 meczach Mazovia wywalczyła 34 pkt, w bramkach 32-19.
Natomiast w rewanżowej, mimo że odbyło się dopiero 14 kolejek, „Maza” ma na koncie 35 pkt. Do tego strzeliła dużo więcej goli 39, straciła sporo mniej 10.
W całej lidze w 2026 roku dominują KTS Weszło 36 pkt (38-11) i Mazovia, a za nimi Ursus Warszawa za stratą – odpowiednio – 10 i 9 pkt. Nasza drużyna odniosła 11 zwycięstw, zremisowała dwa spotkania i jedno przegrała. Z kolei Weszło ma 12 wygranych i dwie przegrane.
Oczywiście w całym sezonie najważniejsze są punkty, a ich KTS ma 71, Mazovia Mińsk Mazowiecki 69. Do bezpośredniego meczu dojdzie na naszym stadionie 6 czerwca (g. 17:00) w przedostatniej serii gier.
Pokaźnym dorobkiem 71 goli „podzieliło się” 16 zawodników. Na wiosnę najskuteczniejsi są Adrian Szczutowski i Patryk Zych – po 8 goli. Oni są liderami strzelców Mazovii.
A za „Szczutem” i „Zyszkiem” plasują się: 7 – Adrian Gilant, Michał Podpora, Eryk Więdłocha, 5 – Maciej Jankowski, Michał Kuczałek, Julian Świątek, Tomasz Wełna, 4 – Mateusz Różański, 3 – Mateusz Bienias, 2 – Danian Pavas, Mateusz Szwed, 1 – Kacper Skwierczyński, Oskar Siwkowski, Adrian Wielgolaski.
Najbliższe spotkanie ligowe już w sobotę o 11:30 w Łomiankach. Pół godziny później rozpocznie się mecz Weszło z Błonianką Błonie.
W sztabie trenerskim Mazovii pracują: Damian Guzek, Alan Grabek, Patryk Niemyjski, Karol Gębski, a wcześniej w tym gronie był też Bartłomiej Grzelak.

screen from: www.90minut.pl