
Towarzystwo Sportowe Ciechanów będzie rywalem Mazovii Mińsk Mazowiecki w dwumeczu barażowym o awans do mazowieckiej III ligi. W zespole rywali występuje pochodzący z Brzózego Damian Wróbel, wychowanek Mazovii.
Nasza drużyna wygrała rozgrywki IV ligi w grupie B, remisując w ostatniej kolejce z wiceliderem Returnem III Piaseczno 7:7. Z kolei Tenis Stołowy Ciechanów po raz drugi w sezonie pokonał lidera Błękitni Korytów 8:6 i dzięki temu utrzymał 2 miejsce w grupie A.
W barażach o III ligę zmierzą się: Mazovia z Ciechanowem i Błękitni z Returnem III.
– Już pół roku temu kolegom z Ciechanowa mówiłem, że czuję, iż trafimy na Mazovię – mówi Damian Wróbel, który wiele lat temu z podstawówki w Brzózem trafił do Mazovii/UKS Piątki Mińsk Mazowiecki.
– Grać zacząłem w szkole w Brzózem, alle szybciutko zostałem ścignięty do Mińska Mazowieckiego przez trenera Mirosława Krusiewicza. Do moich osiągnięć należy m.in.: drużynowe wicemistrzostwo Polski UKS-ów w Stroniu Śląskim, 2 miejsce w ogólnopolskim turnieju Mini Olympic Games w Koninie, zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju o Puchar Gór Świętokrzyskich w Kielcach, indywidualne mistrzostwo województwa w kategorii kadetów – powiedział Damian Wróbel.
W sezonach 2004/05 i 2005/06 Damian Wróbel występował w ATS Warszawa. – W tym czasie zdobyłem indywidualne mistrzostwo województwa w kategorii juniorów, indywidualne mistrzostwo województwa w kategorii młodzieżowców, awans z drużyną (średnia wieku 18 lat) do 2 ligi oraz dostałem kilka szans i wystąpiłem w meczach pierwszej drużyny w ekstraklasie. Następnie 6 lat przerwy, po nich 3 sezony w Mazovii na poziomie 2-3 ligi. Z kolei po 10 latach absencji ligowej powróciłem w tym sezonie do grania w barwach drużyny Tenis Stołowy Ciechanów. Mam plan, aby za 2 lata wrócić do Mińska Mazowieckiego. Tenis stołowy to moja pasja i cieszę się, że wróciłem do tej dyscypliny – przyznał.