Mazovia II powalczy o kolejne punkty z liderem z Kozienic

Mazovia II powalczy o kolejne punkty z liderem z Kozienic

Pokazaliśmy w rundzie jesiennej, że potrafimy grać na wysokim poziomie z liderem. Zremisowaliśmy na wyjeździe 2:2, tracąc drugą bramkę w doliczonym czasie gry – mówi Marcin Klukowski, trener Mazovii II Mińsk Mazowiecki. W niedzielę, 17 maja o g. 19:30 beniaminek V ligi zagra u siebie z Energią Kozienice.

Po serii 3 zwycięstw, w poprzedni weekend osłabieni kadrowo Mińszczanie przegrali w Józefowie z Józefovią 1:5. Do składu na spotkanie z Energią powinni wrócić m.in. Aleksander Dzięcielski i Kamil Szczęsny. Z kolei po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją znów trenuje Adrian Wielgolaski, ale nie wiadomo, czy będzie do dyspozycji szkoleniowca już na niedzielę.

– Powtarzam swojej drużynie, że tworzą grupę bardzo wartościowych zawodników, a większość poradziłaby sobie w środku tabeli IV ligi. Oni potrafią grać w piłkę i na pewno postawią się Kozienicom. Chcemy zapunktować w najbliższych meczach, aby w dwóch ostatnich kolejkach z Prochem Pionki i Warką nie grać o życie – powiedział Marcin Klukowski.

Na dłuższy czas z gry wyłączeni są kapitan Jan Proczek i Jakub Zatorski.

W pierwszej rundzie Mazovia II zremisowała w Kozienicach 2:2 po dwóch golach Bartosza Sekulara (jeden z karnego). Drugą drużynę wzmocnili wtedy Mateusz Bienias i Tomasz Lewandowski, a szerokiej kadry Jedynki zagrali również Szymon Tywanek, Igor Gadaj i Adrian Wielgolaski. W wyjściowym składzie był też np. Hubert Bożek, który niedawno zadebiutował w MKS Piaseczno.

Chcemy utrzymać się nad kreską – to cel Mazovii II do końca sezonu. W tabeli zajmuje 11 miejsce – 25 pkt, ale przewaga nad rywalami jest niewielka. Niżej sklasyfikowane są: Pilica Białobrzegi 24, KS Warka 23, Proch Pionki 22, Jodła Jedlnia-Letnisko 21, Promyk Nowa Sucha 15.

Do końca rozgrywek 2025/26 Mazovia II zagra w Mińsku Mazowieckim – poza Energią – z Żyrardowianką Żyrardów i KS Warka, a na wyjazdach ze Zniczem II Pruszków i Prochem.

Bliskie awansu do IV ligi są Energia Kozienice i Podlasie Sokołów Podlaski. W grupie I na czele zaś Polonia II Warszawa z bardzo dużą przewagą nad Narwią Ostrołęka i Nadnarwianką Pułtusk.

V liga – 26 kolejka, 17 maja g. 19:30

Mazovia II Mińsk Mazowiecki (11 miejsce) – Energia Kozienice (1 miejsce)

Obserwuj nas i polub:
icon Subscribe pl PL
Pin Share

Sponsorzy

Mińsk MazowieckiPowiat MińskiAKPOLMOSiRAkademia piłkarskaPEC Mińsk MazowieckiZINACartPolandSport SiedlceMMZVincec Foto Sport