IV liga – dla wicemistrzów bardzo trudne dwustopniowe baraże

IV liga – dla wicemistrzów bardzo trudne dwustopniowe baraże

Mistrz IV ligi mazowieckiej 2025/26 wywalczy bezpośredni awans do makroregionalnej III ligi. Z kolei wicemistrz zagra w bardzo trudnych dwustopniowych barażach. Na dziś na miejscach 1-2 sklasyfikowane są Weszło Warszawa i Mazovia Mińsk Mazowiecki. Różnica wynosi 2 pkt, a do rozegrania mają po 3 mecze.

W nowym sezonie w III lidze wystąpią najlepsze zespoły z województw: mazowieckiego (obecnie liderem jest KTS Weszło), łódzkiego (pewny awansu jest Pelikan Łowicz), podlaskiego (Olimpia Zambrów) i warmińsko-mazurskiego (na czele Polonia Lidzbark Warmiński i Stomil Olsztyn).

W naszej grupie sytuacja jest następująca: po 31 z 34 kolejek prowadzi Weszło 71 pkt przed Mazovią 69 i Victorią Sulejówek 63. Szansę na baraże stracił już Hutnik Warszawa, który traci do Dumy Mińska 10 punktów.

W regionie łódzkim także pozostały 3 serie gier. Spadkowicz z III ligi Pelikan Łowicz zgromadził 76 pkt i nikt go nie wyprzedzi. Szansę na 2 lokatę, premiowaną startem w barażach, mają: RKS Radomsko 65, AKS SMS Łódź 64 i Sokół Aleksandrów Łódzki 63.

Klarowna sytuacja jest na Podlasiu – prowadzi (po 29 z 34 kolejek) Olimpia Zambrów 79 pkt, a za nią sklasyfikowane są Warmia Grajewo 69 i Wissa Szczuczyn 60 (jeden mecz mniej rozegrany).

Chyba najciekawiej jest na Warmii i Mazurach, gdzie o awans walczą trzy kluby: Polonia Lidzbark Warmiński 62 pkt, Stomil Olsztyn także 62 i Concordia Elbląg 60. Zespoły mają za sobą 27 z 30 kolejek. Do hitowego spotkania dojdzie w najbliższą sobotę w Lidzbarku – Polonia podejmie Stomil, z którym wygrała jesienią 2:1 w Olsztynie. To ważne jeśli na koniec sezonu obydwie ekipy uzyskają taką samą liczbę „oczek”.

W barażach w półfinałach zagrają (na pierwszym miejscu gospodarze): wicemistrz łódzkiego – wicemistrz mazowieckiego i wicemistrz podlaskiego – wicemistrz warmińsko-mazurskiego. Zwycięzcy (nie ma rewanżów) spotkają się w finale rozegranym na boisku klubu z łódzkiego lub mazowieckiego.

W przeszłości dwaj piłkarze Mazovii Mińsk Mazowiecki grali w Stomilu Olsztyn – Patryk Zych jesienią 2021 roku na szczeblu pierwszej ligi i Adrian Szczutowski kilka miesięcy wcześniej, tj. wiosną 2021 także na zapleczu ekstraklasy. „Zyszek” strzelił jedną bramkę, a „Szczuto” pięć.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie z powodzeniem o III ligę w barażach rywalizował wicemistrz z Mazowsza – Ząbkovia Ząbki. Pokonała u siebie RKS Radomsko 4:0 w półfinale i na wyjeździe Olimpię Zambrów 5:0 w finale.

Obserwuj nas i polub:
icon Subscribe pl PL
Pin Share

Sponsorzy

Mińsk MazowieckiPowiat MińskiAKPOLMOSiRAkademia piłkarskaPEC Mińsk MazowieckiZINACartPolandSport SiedlceMMZVincec Foto Sport